RSS Facebook

Diskuze 

[IMG]

Chcete architektonickou soutěž na zimní stadion?

Založeno: 06. 09. 2013 | Počet příspěvků: 12 | Na facebookové stránce Teplitz-Schönau se objevila ověřovací studie na nový zimní stadion. Zatím nejde o definitivní architektonický návrh, avšak tvůrci tohoto webu sdílejí názor, že na nový stadion by měla být vypsána architektonická soutěž, aby město mohlo vybírat z řady návrhů a vybrat ten opravdu nejkvalitnější! Soutěže se ve městě v minulosti už osvědčily - bylo v nich vybráno např. gymnázium nebo Kamenné lázně.

Studie je zde

[IMG]

Šanovská věž

Založeno: 12. 11. 2012 | Počet příspěvků: 94 | Developer chce vztyčit obří věžák mezi vilami u lázeňské části Teplic - článek na idnes.cz

Projekt je na stránkách ateliéru Mise již delší dobu, avšak až nyní se v médiích objevilo, kde by měl věžák stát - na nezastavěném plácku před dnešní plaveckou. Hodí se na místo? Je současný stav Šanova ten nejlepší nebo je pořádku ho změnit? Je to dobrý nápad nebo špatný nápad nebo jaký je to nápad? Diskutujte zde.

[IMG]

Nový termální bazén přímo na Lázeňském náměstí?

Založeno: 15. 02. 2012 | Počet příspěvků: 5 |

Zajímavá novina se objevila v Teplickém deníku a následně na serveru i-Teplice (zpráva zde). Lázně mají v plánu vybudovat termální bazén pod širým nebem v těsném kontaktu s Panským domem v prostoru Lázeňského náměstí, nebo lépe řečeno toho, co z něj zbylo. Lázně plánují část prostoru náměstí (zhruba polovinu historického půdorysu) odkoupit od města. Opravdu je nejlepší řešení zabrat polovinu Lázeňského náměstí, které v minulosti představovalo jeden z nejdůležitějších prostorů ve městě? Má město podpořit prodej veřejného prostoru? Mohly by lázně využít tento projekt k dotvoření původního půdorysu náměstí? Jak by takový bazén mohl vypadat, aby respektoval historické prostředí? Je centrum Teplic natolik poškozené demolicemi, že je možné tam postavit cokoliv?

Nová studie architekta Petra Sedláčka

[IMG]

Městské lázně Teplice

Založeno: 20. 08. 2010 | Počet příspěvků: 13 | V roce 2008 byla stržena dominantní budova Jubilejních lázní Františka Josefa I., známá spíš jako Městské lázně. Majitel secesní budovy, firma JTH Group, argumentoval špatnou statikou. Na její žádost byla sejmuta památková ochrana a stavba proměněná v tuny suti byla převezena na okraj Teplic. Investor si v atelieru MISE architekti nechal zpracovat studii na lázeňsko-konferenční centrum. Podmínkou (danou památkáři) bylo zbudovat repliku původního průčelí. Více vizualiuací najdete zde. Co studii říkáte?

[IMG]

Rekonstrukce Hadích lázní

Založeno: 02. 08. 2010 | Počet příspěvků: 11 | Inženýrská firma Treinvest, patřící do skupiny JTH Group, a.s. (tedy přímo spojená s Jaroslavem Třešňákem), si nechala zpracovat studii rekonstrukce budovy Hadích lázní, které ji patří. Ateliér Milana Míška a manželů Sedláčkových MISE s.r.o. zpracoval adaptaci na wellness lázně a restauraci.

Co návrhu říkáte?

[IMG]

Generátor témat - náměty, nápady, problémy

Založeno: 30. 03. 2010 | Počet příspěvků: 32 | Zde se můžete vyjádřit k čemukoli, co se týká architektury v Teplicích a okolí. Témata, ke kterým se sejde hodně příspěvků, budou založena jako samostatná vlákna.

[IMG]

Galerie Teplice

Založeno: 30. 03. 2010 | Počet příspěvků: 28 | Galerie Teplice je projektem náhrady teplického Prioru. Zastavěná plocha 1,4 hektaru stavbu (bude-li realizována) zařadí mezi největší stavby v centru města. Objekt tak vzhledem ke svému řešení a poloze nepochybně ovlivní fungování městského centra. Diskuze o projektu (co Atelier 8000 vyřešil dobře, a co naopak ne, jaké úpravy by teoreticky projekt vylepšily atd.) probíhá zde.

[IMG]

Obchodní centrum Fontána Teplice

Založeno: 30. 03. 2010 | Počet příspěvků: 34 |

Vedle Galerie Teplice ("nového Prioru") je na náměstí Svobody chystána další velká investice. Na místě stržených historických domů (z nichž jeden je klasicistní dům U Císařského pozdravu) a nedostavěného hotelu radnice chystá firma JTH Group, a.s., postavit nové obchodní centrum. Co si o projektu myslíte? 

">Zde je článek o demolici dvou domů kvůli centru Fontána na idnes.cz

[IMG]

Co si myslíte o projektu teplice-teplitz.net?

Založeno: 30. 03. 2010 | Počet příspěvků: 38 | Exhumujeme mrtvé nebo vyhnané architekty, louhujeme ze stokrát přestavovaných budov jejich podstatu, hledáme to, co ve městě mohlo stát, ale nestojí, co bylo zbořeno, zavrženo i milováno. To, co vytváří a ovlivňuje životy Tepličanů. Architektonickou paměť, životní prostor, genius loci.