RSS Facebook

Diskuse 

Nový termální bazén přímo na Lázeňském náměstí?

 

Založeno: 15. 02. 2012 | Počet příspěvků: 5

Zajímavá novina se objevila v Teplickém deníku a následně na serveru i-Teplice (zpráva zde). Lázně mají v plánu vybudovat termální bazén pod širým nebem v těsném kontaktu s Panským domem v prostoru Lázeňského náměstí, nebo lépe řečeno toho, co z něj zbylo. Lázně plánují část prostoru náměstí (zhruba polovinu historického půdorysu) odkoupit od města. Opravdu je nejlepší řešení zabrat polovinu Lázeňského náměstí, které v minulosti představovalo jeden z nejdůležitějších prostorů ve městě? Má město podpořit prodej veřejného prostoru? Mohly by lázně využít tento projekt k dotvoření původního půdorysu náměstí? Jak by takový bazén mohl vypadat, aby respektoval historické prostředí? Je centrum Teplic natolik poškozené demolicemi, že je možné tam postavit cokoliv?

Nová studie architekta Petra Sedláčka

Vložte příspěvek

Diskuze

Jenda | 27. 10. 2012 | 15:47 Odpovědět

absolutně nerozumím tomu, jak něco takového mohlo někoho napadnout. Namísto toho, aby se z tohoto prostou časem opět stalo zastavěné náměstí se zde má vybudovat nesmyslný bazén, při tom ani ne 300m odtud další prvorepublikový bazén už několik let chátrá. Bylo by lepší opravit bazén v zámeckém parku a tento prostor nechat pro budoucí vhodnější využití.


Honza H | 17. 02. 2012 | 19:44 Odpovědět

Zajímavé je sledovat paralelní dění v Písku:
http://www.archiweb.cz/news.php?type=&action=show&id=11228
písecká akce rekonstrukce bazénu je přitom daleko transparentnější, na webu města je vystaveno pět variant. Přesto vznikla petice - písečtí nechtějí bazén hned za městskými hradbami v jednom z nejmalebnějších koutů města a oblíbeném pohledu vedutistů.


milena | 21. 02. 2012 | 19:28 Odpovědět

Písečané mají pravdu, že vecpat plaveckou halu před Putimskou bránu nebyl dobrý nápad (sedmdesátá léta) a že nyní nastala příležitost k nápravě. Okolní ulice bývaly navíc zabarikádované parkujícími auty od návštěvníků bazénu.
Plánovaný teplický termální bazén má parkování vyřešené?


Jan Kolman | 17. 02. 2012 | 10:04 Odpovědět

Především to hrozí další bezhlavou úpravou veřejného prostoru ve městě "zahrádkářskou metodou" - když mezi malinama a hruškou zbyde místo, dáme si tam okurky. Když už mají budovy životnost 50 - 500 let, bylo by fajn mít pro město nějaký jasný plán, alespoň ve formě přibližné vize, co s kterým prostorem bude. Má se Lázeňské náměstí obnovit tím, že se uzavře zástavbou opět do podoby náměstí? Má tam být parčík? Jakým aktivitám má ten prostor sloužit? To je v nejlepším slova smyslu prostor pro politiku, na kterou se tady ale rezignuje s tím, že si to investoři nějak vyřeší sami mezi sebou... Nesmysl.


Honza H | 15. 02. 2012 | 23:59 Odpovědět

Kdo bude projekt zpracovávat? Bude to ASPOŇ ARCHITEKT? Mně by se dost líbilo, kdyby to lázně využily k dotvoření původního půdorysu. Jako obrázek k diskusi jsem tu přidal stabilní katastr, kde je vidět, jaký to náměstí mělo původně tvar. Proč aspoň jednu jeho stranu zase nedotvořit?


[IMG]
Současná fotomapa s vyznačením pozemku, o který mají lázně zájem

Současná fotomapa s vyznačením pozemku, o který mají lázně zájem

Lázeňské náměstí (Bade Platz) na stabilním katastru kolem roku 1840

Lázeňské náměstí (Bade Platz) na stabilním katastru kolem roku 1840