RSS Facebook

 

[IMG]

Už jen pustit k tomu Wagnera a vesele se bát...

04. 09. 2014 | S architektem Petrem Starčevičem o starých Trnovanech a jejich likvidaci, pokoře v urbanismu a příležitostech i rizicích na náměstí Svobody.

Petr Starčevič je partnerem v pražské kanceláři Kolpron. Do rodných Teplic se od 80. let vracel i profesně a byl tak přímým svědkem jejich změn v posledních třiceti letech.

[IMG]

Kapličku jsme byli Bílce dlužní, říká achitekt Nosek

03. 10. 2011 | Zajímavou stavbou se může pyšnit obec Bílka na Teplicku. Leží stranou hlavní trasy na Lovosice, protíná ji jediná ulička, která nikam nevede - za obcí se mění v lesní cestu stoupající na vrchol Milešovky. To, co v obci určitě nepřehlédnete, je kaplička od architekta Ivana Noska, který na ní spolupracoval s výtvarníkem Janem Koblasou. "Bylo to složité, ale těší mě, že se místní s kapličkou sžili," říká Nosek.

[IMG]

Milan Míšek: Počítalo se, že kvůli uhlí se bude bourat v Teplicích i v roce 2000

12. 06. 2010 | Ing. arch. Milan Míšek se v Teplicích narodil, od 60. let zde projektoval sídliště (Řetenice, Bílá Cesta), působil v krajském Urbanistickém středisku v Ústí nad Labem, zpracovával územní plán Teplic. Po roce 1989 se angažoval v úsilí o koncepční rozvoj města, nadále pracuje v Teplicích jako činný architekt. V rozhovoru mimo jiné vypráví, jak fungovalo plánování v podmínkách socialismu a o tom, co stálo v pozadí projektů, které ovlivnily tvář města.